Kauno rajone rusiškas dujas mėgins įveikti lietuviškomis durpėmis

Šiuo metu UAB Klasmann-Deilmann Bioenergy yra pačiame darbų įkarštyje. Sezono metu per dieną vidutiniškai atkrauname 40 skiedravežių smulkintos medienos, per savaitę iš viso apie 200 skiedravežių. Realizuojame medienos čipsus ir energetines durpes. Viso per mėnesį parduodama per 40 000 erdmetrių.

Mus Max medienos smulkintuvas

2018 m.  lapkričio 13 d. UAB Klasmann – Deilmann Šilutė ir Europos socialinio fondo agentūra pasirašė sutartį dėl Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „UAB Klasmann-Deilmann Šilutė žmogiškųjų išteklių  potencialo didinimas, siekiant užtikrinti tolimesnį užsienio investicijų augimą, II etapas“ (projekto kodas Nr. 09.4.3-ESFA-T-846-01-0113) įgyvendinimo. Projektui įgyvendinti skirta daugiau nei 24 tūkst. Eurų finansavimo lėšų.

Klasmann-Deilmann įmonių grupė Lietuvoje, siekdama sustiprinti techninę gamybinę bazę substratų ir biokuro gamyboje, įsigijo universalią mašiną, galinčią smulkinti durpes, švylių, kelmus, medieną ir kitus produktus. 

Stambiausių Klaipėdos regiono ir Lietuvos įmonių verslininkai susirinko į gerosios praktikos renginį UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotame renginyje verslo atstovai pamatė, kaip kasamos durpės ir gaminami substratai, su nuostaba sužinojo, kad ir patys nuolat naudoja šios įmonės gaminius

Žemės gelmių registro duomenimis, potencialūs kuro durpių ištekliai Lietuvoje sudaro apie 20 milijonų tonų. Jos gali būti naudojamos ne tik augalininkystėje, bet gali būti pritaikytos ir energetiniams poreikiams tenkinti

Šiemet Kauno rajono katilinėse sukūrenta 1,2 tūkst. tonų durpių - keturis kartus daugiau, nei pernai. Kitąmet šį kiekį planuojama padidinti dar du tris kartus.

Klasmann – Deilmann grupė, gerai žinoma durpių gavybos ir substratų bei kuro iš jų gaminimo įmonė, plečia savo veiklą – pradada auginti trumpos rotacijos augalus biokurui. Žilvičių mediena bus naudojama ir kurui, ir kaip priedas kai kuriems durpių substratams.

Kiekvienais metais Lietuvos miškuose susikaupia beveik trys milijonai kubinių metrų medienos krituolių, kirtimo atliekų, kelmų ir pan. Tik dešimtadalis šių atliekų panaudojama gaminant biokurą.

Energetiniai augalai (tarkime, Lietuvoje itin populiarūs žilvičiai (gluosniai)) – viena iš sparčiausiai besivystančių alternatyviosios energetikos sričių.

Kaip racionaliau panaudoti vadinamąsias energetines durpes, kurios lieka gavybos metu nuėmus paviršines šviesiąsias durpes, šiandien Aplinkos  ministerijoje svarstė sukviesto pasitarimo dalyviai.

1 2
Atgal į naujienų sąrašą

Faktai apie durpes


Išnaudojama tik penktadalis Lietuvos durpių išteklių.

100 metų patirtis

100 metų patirtis

Grupės narys

Klasmann

Sėkmingiausia įmonių grupė tarptautinėje substratų pramonėje.